21 listopada 0

BACK TO VIENNA

Z czym kojarzy Wam się Wiedeń? Dla wielu osób jest to symbol luksusu i dostojnych zabytków. Muszę przyznać, że po raz kolejny Wiedeń zrobił na mnie ogromne wrażenie - architektura jest naprawdę wyjątkowa. Ilość pięknych kamienic na metr kwadratowy jest chyba największa w całej Europie. Ponoć to jedna z lepszych stolic europejskich do życia!
W Wiedniu byłam już drugi raz i po raz drugi najbardziej w pamięć zapadł mi Prater Park. To niesamowite miejsce - nie tylko dla dzieci! No może jeszcze po pierwszej wizycie w Wiedniu w pamięć zapadły mi przepyszne Wienerwurst kupowane w budkach podczas jarmarku świątecznego.

Prater Park to chyba największy i najbardziej klimatyczny park rozrywki w jakim byłam.
Park umiejscowiony jest w jednej z głównych dzielnic miasta (Leopoldstadt) więc dojazd tam nie stanowi większego problemu. A jeżeli chodzi o transport w Wiedniu - mają fantastycznie rozwiniętą infrastrukturę metra. To zdecydowanie najwygodniejszy sposób poruszania się po stolicy. Fajną opcją jest również system wypożyczania elektrycznych hulajnóg. Dzięki temu można dużo szybciej zwiedzić miasto. Zdecydowanie nie polecam parkowania samochodu w centrum na ulicach - bardzo restrykcyjne przepisy i kosmiczne ceny. Jeżeli już musicie dostać się do Wiednia autem to dobrym rozwiązaniem są park&ride - koszt parkingu na dobę jest tu porównywalny z 2-3 godzinami parkingu na ulicy w centrum.

Jeżeli zastanawiacie się gdzie wybrać się na jarmarki świąteczne lub gdzie spędzić Sylwestrową Noc to polecam Wam Wiedeń.

W tym roku prawie udało nam się załapać na Jarmarki świąteczne (w listopadzie) 😉.
BAG FABIOLA , GLOVES NAPO GLOVES
W dzisiejszej stylizacji stawiam na komfort i klasykę. Black total look z dodatkami pięknego, jesiennego burgundu. Torebka to model Freya S w kolorze burgundowej śliwki. Podstawą przy zwiedzaniu są wygodne buty - wybrałam więc skórzane botki od Nessi. Spodnie klasyczne z bardzo wysokim stanem i kurtka skórzana z Mango. O tej porze w Wiedniu pogoda już nie rozpieszcza więc z pomocą przyszły mi rękawiczki od Napo Gloves. System touch screen jest wprost genialny. Bez zdejmowania rękawiczek pozwala na korzystanie z ekranów dotykowych. Chyba powstały z myślą o instagramerach, trzymających telefon w dłoni niezależnie od warunków atmosferycznych co najmniej kilka godzin na dobę.
SHOES NESSI
Kurtka/jacket: Mango
Spodnie/trousers: 2nd one
Torebka/bag: Fabiola (model Freya S burgundowa śliwka, pasek 3/4)
Czapka/cap: New Era Cap
Rękawiczki/gloves: Napo Gloves
Buty/shoes: Nessi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz!